Ďábel - recenze

Tisk PDF

V hlavě producenta, scénáristy a režiséra M. Night Shyamalana se zrodil hororový snímek, který dává zlu novou podobu! Film je určen především pro silnější povahy, a to jak z hlediska emocionálního, tak z pohledu filmového diváka – Ďábel je zpátky.


     Při jednom běžném pracovním dnu se v v obyčejné kancelářské budově ve výtahu spolu zasekne 5 lidí. 5 rozdílných povah, 5 úplně jiných lidí. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby to vše nezpůsobil Ďábel, který razí heslo, že špatné věci se nikdy nestávají bez nějakého důvodu!


     To by bylo asi tak na úvod a bohužel jsem tím takřka shrnul i celý film! Upřímně jsem se těšil, protože za posledních několik let nás v kinech mohlo překvapit jen velmi málo kvalitních hororů, u kterých by se diváci doopravdy báli a byli napnutí!

     Ďábel?! Ten bohužel nevybočuje z řady filmů, které snad měli zůstat pohřbeny v hollywoodských kopcích. Raději se ani nebudu zajímat o to, kolik daný titul stál peněz, protože jsem si skoro jistý, že ty peníze jsou navždy ztracené a tvůrcům se jistě nevrátí!


     Režiséři Drew Dowdle a John Erick Dowdle, kteří toho zatím nemají moc za sebou se prostě chytli příběhu, který napsal výše jmenovaný M. N. Shyamalan (Šestý smysl, Vesnice). Jeho charisma jako by bylo ve vzduchu tak nějak cítit, ale jen to samozřejmě nestačí!

     Bratři Dowdleovi tedy odvedli podle mého jistě podprůměrnou práci! Film má několik momentů, kdy si řeknete, že to má určitou atmosféru a že to vlastně vůbec není špatné! Ale jsou asi 4 a trvají vyloženě několik minut. A to je na snímek tohoto žánru žalostně málo!

     Sám za sebe bych jmenoval jisté napětí při rozřešení toho, kdo vlastně z pěti zúčastněných v sobě skrývá Ďábla jako takového a hlavně začátek, protože ten naznačoval, že se bude jednat o hezky zvládnutou podívanou. Bohužel není tomu tak, spletl jsem se!

     Herecké výkony také bohužel nejsou něčím, co by bylo hodno opěvování. Za zmínku stojí asi jen výkon Logana Marshall-Greena, který ztvárnil může, jež před nějakou dobrou zavraždil při autonehodě ženu a syna policejního vyšetřovatele. toho si zahrál Chris Messina a při poslední scéně, kdy mu jejich smrt prostě odpustil mi bylo doslova skoro do smíchu.

     Dávám tedy 40%, a to jak jsem zmínil za několik těch světlých chvilek a hlavně za hudební doprovod, který obstaral Fernando Velázquez. Poselství tedy budiž – Natočte už někdo horor, který nám všem pisálkům konečně zavře pusu!

V kinech od 11.11.2010

HODNOCENÍ:  40%

Ďábel (The Devil), Horor / Thriller, USA, 2010, 80 min

Režie: Drew Dowdle, John Erick Dowdle

Hrají: Chris Messina, Logan Marshall-Green, Caroline Dhavernas, Jacob Vargas, Bokeem Woodbine, Matt Craven, Bojana Novakovic

Lukáš Tošner

 

Hudba, Film, Film, DVD/VCD, Akční

Přihlášení

  • Menu
  • Anketa

Film roku 2009













Kdo je Online

Právě připojeni - hostů: 29 
  • Tento týden
  • Příští týden
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • News
  • Nejočekávanější filmy
Captain America: První Avenger - recenze
Po Hulkovi, Iron Manovi a Thorovi míří do naších kin nejstarší a dost mo...
Šéfové na zabití - recenze
Již zanedlouho vtrhne do našich kin komedie pod názvem Šéfové na zabití, ...
Varieté - recenze
30. léta 20. Století. Opona muzikálového světa poodhalila první letošní ...

Realitní kancelář Real Spektrum nabízí ty nejlepší nemovitosti na prodej

Krásné osvětlení interiéru od mnoha výrobců na Posvitime.cz

Nejjednodušeji a nejrychleji nakoupíte RC modely v internetovém obchodě Modelářka.cz

Šperky Swarovski

Luxusní šperky světové značky ze férové ceny!

Swarovski šperky

Šperky Swarovski a bižuterie

Snubní prsteny-Šperky

Šperky z chirurgické oceli se Swarovski krystaly.Snubní prsteny Altar.